Nuo tada, kai „iPhone5“ pradėjo naudoti metalo tendenciją su magnio aliuminio lydiniu, daugelis mobiliųjų telefonų gamintojų įvairiais laipsniais pradėjo naudoti metalo išvaizdą. Metalo liejimo gabalas, kiek procedūrų reikia atlikti, kad galėtume pavirsti gražiu mobiliojo telefono apvalkalu?
„Leeco“ mobiliajame telefone „LeMax“ naudojami visiškai metaliniai telefonai, kurių kiekvienas metalinis korpusas yra gamybos linijoje ilgiau nei 100 minučių. Atskleisime 16 žingsnių, kurių reikėjo norint patekti nuo 357 g sveriančio aliuminio gabalo iki galutinio apvalkalo, sveriančio 37,5 g.
Pirmasis žingsnis yra išpjauti ir išspausti cilindrinį aliuminį. Šis procesas vadinamas aliuminio ekstruzija, todėl aliuminis po ekstruzijos tampa 10 mm aliuminio plokšte, patogia apdoroti, o tuo pačiu yra tankesnė ir kietesnė.
CNC staklės (didelio greičio gręžimo ir sriegimo centras) buvo naudojamos tiksliai išfrezuoti aliuminio plokštę į įprastą 152,2 × 86,1 × 10 mm tūrį per DDG, kad būtų palengvintas CNC apdaila.
Grubus frezavimo liumenas
Siekiant palengvinti CNC apdirbimą, metalinis korpusas yra suspaustas sieniniais tvirtinimo elementais. Grubus vidinės ertmės, vidinės ertmės ir padėties nustatymo kolonėlės frezavimas kartu su tvirtinimo detalių apdorojimu, kuris yra labai svarbus tolimesnėms apdorojimo grandims.
Visiškai metaliniams telefonams sunkiausia išspręsti signalo problemą, o „iPhone 4“ pirmą kartą paleidus nukentėjo nuo prasto signalo, kurį sukėlė metalinis rėmas. Aliuminis taip pat gali blokuoti (susilpninti) mobiliojo telefono radijo dažnio signalą, todėl jis turi būti išpjautas, kad signalas galėtų būti nukreiptas į vidų ir iš jo. Todėl antenos lizdo frezavimas yra pats svarbiausias ir sunkiausias žingsnis. Antenos lizdas turi būti tolygiai frezuotas ir išlaikyti reikiamus sujungimo taškus, kad būtų užtikrintas metalinio korpuso tvirtumas ir vientisumas.
Išfrezavus antenos lizdą, aliuminis apdorojamas iki paviršiaus, kurį galima derinti su inžineriniais plastikais naudojant "T apdorojimą". Metalinį korpusą reikia įdėti į specialų cheminį agentą, pvz., skystą T, kad aliuminio paviršiuje susidarytų nano masto (1 nanometras = 10 ^ 9 metrai) skylės, kad būtų galima atlikti kitą nano liejimo paruošimo etapą.
„Įpurškimo liejimo“ dalis tapo įmanoma naudojant NMT nano liejimo procesą, nes metalinis korpusas buvo apdorotas T. NMT nano įpurškimo liejimas yra išspausti specialų plastiką esant aukštai temperatūrai ir aukštam slėgiui į metalinę medžiagą, kurią apdoroja T, kad plastikas ir metalo paviršiaus nano lygio mažos skylės būtų glaudžiai sujungtos, kad būtų pasiektas tikslas pritvirtinti antena.
Be sunkiai apdorojamos signalo antenos, metalinio korpuso 3D formavimas yra daugiausiai laiko reikalaujantis procesas, trunkantis daugiau nei 1000 sekundžių.
METAL korpuso 3D lenktas paviršius buvo išfrezuotas CNC, tačiau kraštuose vis tiek buvo perteklinio ratas, todėl norint pamatyti metalinio korpuso prototipą, reikėjo smulkiai frezuoti šonus.
Aukščiausios spartos ir tikslios CNC staklės buvo naudojamos anksčiau, tačiau jos gali pasiekti tik A1 ~ A2 lygio apdailą. Kad atitiktų tolesnius apdorojimo reikalavimus, jis turi būti poliruotas iki A0 lygio, o tai gali būti veidrodinis efektas.
Viso metalo telefonas yra ne visiškai lygus, o matinis. Tam reikalingas „smėliavimo“ procesas, kad metalo paviršius būtų matinis.
Aliuminio lydinys yra gana stabilus, todėl, kad jo netrikdytų išoriniai veiksniai, tokie kaip prakaitas, jis turi būti anoduotas. Tai taip pat yra telefono spalvinimo procesas, aliuminio pavertimas auksu jį anoduojant. Aliuminio lydinio dažymo procesą labai sunku kontroliuoti, prastai kontrolė atsiras spalvų skirtumų, dėmių ir pan., Dėl ko sumažės gėrybių išeiga.
Dėl blizgaus pjovimo dizaino reikia pjauti kampus naudojant aukščiausios klasės itin didelės spartos CNC stakles. Šis procesas taip pat žinomas kaip gręžimas arba paryškinimas.
Po 12 apdorojimo etapų pradėjo atsirasti metalinis apvalkalas, tada reikia pašalinti medžiagų perteklių, pvz., padėties stulpelį, naudojamą armatūrai užrakinti, kad metalinis apvalkalas būtų visiškai švarus.
CNC apdorotam apvalkalui taip pat reikalingas antras anodinis apdorojimas, kad paviršius oksiduotųsi ir suformuotų tankią ir kietą oksido plėvelę, kad būtų atsparesnis dilimui ir nebūtų lengva dėmėti.
Po anodavimo aliuminio lydinio korpuso laidus poveikis pablogės, todėl norint gauti gerą įžeminimo efektą, būtina pašalinti vietinę anodavimo plėvelę ir atskleisti metalą, kurį taip pat reikia apdoroti CNC ir vėl frezuoti laidžią padėtį.
Galiausiai, manipuliatorius naudojamas surinkimo veržlei įkišti į plastiką, kuris buvo pagamintas, kad ateityje būtų galima surinkti mobilųjį telefoną.
Anksčiau plastikinis mobiliojo telefono korpusas galėjo būti masiškai gaminamas gaminant formas, kurių gamybos sąnaudos buvo palyginti mažos ir gamybos efektyvumas buvo didelis. Ir dabar metalinis telefono korpusas yra visiškai per CNC tikslią staklių apdorojimo gabalas, gamybos sąnaudos yra daug didesnės. Gamybos įmonės, siekdamos įvykdyti gamybos efektyvumo reikalavimus, turi pirkti didelius kiekius CNC gręžimo ir sriegimo apdirbimo staklių.
Dabartinis mobilusis telefonas greitai atnaujinamas, ateities mobiliųjų telefonų technologijų naujovės taip pat atneš iššūkių šiems mobiliųjų telefonų metalinio korpuso gamintojams.